KARUSNAHA PUHASTUS

Karusnahksete esemete: kasukad, mütsid, kraed, vestid, mansetid jne, puhastamine ja hooldus on vajalik nende kauakestva kasutuse tagamiseks ja väljanägemise värskendamiseks.
Naaritsanahkade töötlemise areng viimasel dekaadil võimaldab valmistada kasukaid, mis on kerged, plastilised ja särava karvaga. Naaritsa ja hõberebase kasukad on hinnalised ja nende maksumus jääb vahemikku 1000-5000 eurot. Tänapäevaste vahendite, õigeaegse hoolduse ning puhastusega kestavad kasukad kaua: naaritsanahksed 10-15 aastat, hõberebane, rebane 7-9 aastat, jänesenahkne 3-5 aastat.
Karusnaha ateljee Arusfur pakub kasuka või karusnahkse eseme täielikku või osalist (mansetid, krae) puhastust ning parandamist. Lisaks vahetame vajadusel välja kulunud detailid või voodri.
Enne suvist kasuka hoiustamist tuleb hinnaline toode puhastada. Kvaliteetsed puhastus- ja hooldusvahendid USA-st, Saksamaalt ja Itaaliast ei sisalda kahjulike ained ning võimaldavad eemaldada karvalt tolmu, mustuse, plekid ja ka muud talvised kasutamise jäljed.
Individuaalne käsitsi puhastus ei kahjusta karusnahka vaid värskendab selle väljanägemist. Puhastamise käigus taastatakse karusnaha esialgne värv ja struktuur, mis annab kasukale sära ning pehmuse. Puhastamise käigus ei kahjustata kasuka aksessuaare. Karusnahkset toodet või kasukat ei töödelda kõrgete temperatuuridega, mistõttu tooted ei kaota vormi. Kasukas saab uue ilme, värskuse ja vastupidavuse.
Individuaalse puhastuse käigus vaadatakse üle kogu kasukas, kõik selle õmblused ning parandatakse need vajadusel, et kasukas oleks järgmiseks hooajaks valmis.
Kui kliendid küsivad, kas puhastada kasukat keemilises puhastuses, siis vastan, et seda võib teha dubljonkadega. Kindlasti ei soovita ma sellist agressiivset meetodit kasutada naaritsa-, rebase-, hõberebase-, tšintšilja karusnahkade ja kasukate puhul.
Keemilisel puhastusel kasutatakse kuumust ja kloori baasil valmistatud ühendeid, mis põhjustavad karusnaha tuhmunud ilme, õmbluste rebenemise, furnituuri korrosiooni ja toote kuju deformatsiooni.
Käsitsi puhastus ja hooldus garanteerib suurepärase tulemuse.
Enamus meie kliente on mõistnud karusnaha iga- aastase hoolduse ja puhastuse vajalikkust ning toovad oma hinnalise kasuka või karusnahkse toote hooaja lõppedes, enne suvist konserveerimist käsitsi puhastusse.